Spartak kompletirao uspešan dan naših klubova

Uspešan dan naših fudbalskih klubova u revanšima prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope kompletirala je ekipa Spartaka. Subotičanui su posle nerešenog rezultata sa Kolerajnom pred svojim navijačima slavili na gostovanju sa 2:0 i time obezbelili mesto u narednoj fazi.

U meču koji je doneo podjednak posed lopte ekipa, može se reći da je srpski tim imao više sreće u završnici jer je od tri šuta u okvir gola protivnika dva smestio iza leđa golmana Džonsa.

Iskusni Mile Savković je načeo mrežu Kolerajna u 33. minutu. Potom su domaći imali znatno zrelije šanse, međutim umesto poravnanja stigla ih je kazna za promašaje. Igrao se 92. minutu kada je Čečarić stavio tačku na ovaj duel.

Protivnik Spartaka je u narednom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope je Sparta iz Praga, a prvi meč će se igrati u Novom Sadu narednog četvrtka.