Sastali se premijeri Srbije i Republike Srpske

|   Info
Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut sastao se danas u Banjaluci sa predsednikom Vlade Republike Srpske Savom Minićem, u okviru nastavka intenzivne saradnje Srbije i Srpske usmerene ka jačanju institucionalnih veza i realizaciji zajedničkih projekata od značaja za građane sa obe strane Drine.
Foto: Vlada Srbije/Slobodan Miljević

 

Macut i Minić su razgovarali o unapređenju saradnje u oblastima zdravstva, obrazovanja, nauke, infrastrukture, privrede i saobraćajnog povezivanja, kao i o nastavku realizacije zajedničkih razvojnih inicijativa. Premijer Srbije je poručio da politika mora da se meri konkretnim rezultatima i naglasio da je cilj zajedničkog delovanja realizacija projekata koji građanima donose neposrednu korist. On je istakao da infrastrukturno povezivanje Srbije i Republike Srpske predstavlja jedan od prioriteta jer svaki novi put, most ili saobraćajna veza doprinose bržem razvoju, snažnijoj privredi i boljem kvalitetu života.

Predsednik Vlade je ukazao i na značaj saradnje u oblasti nauke i visokog obrazovanja, ocenivši da je ulaganje u znanje najvažnija investicija koju jedno društvo može da napravi, kao i da postoji prostor za intenzivnije povezivanje univerziteta, naučnih institucija i istraživača kroz zajedničke projekte.

Macut je naglasio i važnost jačanja kulturne i prosvetne saradnje kroz podršku razmeni učenika, studenata, umetnika i naučnih radnika, kao i kroz očuvanje zajedničkog jezika, tradicije i kulturnog nasleđa. On je poručio da će Srbija nastaviti da bude pouzdan i snažan oslonac Republici Srpskoj, sa čijim će institucijama razvijati partnerske odnose zasnovane na međusobnom poštovanju, odgovornosti i zajedničkoj viziji razvoja.

Sastanku su prisustvovali i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević, ministar nauke, tehnološkog razvoja i inovacija akademik prof. dr Bela Balint, ministar bez portfelja zadužen da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti odnosa sa dijasporom Đorđe Milićević, v.d. direktorke Fonda za nauku prof. dr Darija Kisić i ambasador Srbije u Bosni i Hercegovini Ivan Todorov.

U delegaciji Vlade Republike Srpske bili su ministar za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje Draga Mastilović, ministar saobraćaja i veza Zoran Stevanović, pomoćnik ministra za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Dragan Jevtić i pomoćnik ministra za evropske integracije i međunarodnu saradnju Helena Krnetić.

 

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar