Šampion uspešan na premijeri

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su krenuli u odbranu šampionske titule u domaćoj Superligi. Crveno-beli su na premijeri nove sezone savladali pred svojim navijačima ekipu Dinama iz Vranja rezultatom 3:0.

Strateg Zvezde Vladan Milojević odlučio je da odmori čak šestoricu fudbalera koji su igrali nedavni revanš sa Spartaksom. Napad je predvodio omladinac Jovelijć, a domaći su sa još nekolicinom madih igrča lako izašli na kraj sa novajlijom u ligi.

Ipak, posle samo nekoliko sekundi igre gosti su imali stopostotnu šansu za hladan tuš na našem najvećem stadionu. Napadač gostiju Suraka je posle solo prodora izbacio Degeneka iz igre, potom snažno šutirao, ali je lopta pogodila stativu.

Nekoliko minuta kasnije gosti su se preselili na svoju polovinu, a crveno-beli krenuli sa misijom probijanja bunkera. Domaći su ređali dobre šanse, a najbliži golu bio je Jovančić koji je u 19. minutu pogodio stativu posle udarca sa oko 25 metara. Ipak, novajlija u dresu Zvezde je nadokandio propušteno u finišu prvog dela. Šutirao je iz prve posle odbitka iz kornera i uspeo da obezbedi vođstvo na poluvremenu.

Drugi deo meča doneo je još veći pritisak domaćina. Zvezda je pretila iz svih pozicija, a na novi gol čekalo se do 51. minuta, kada je mladi Joveljić nastavlo da pokazuje koliki je talenat. Domaći tim je rešio sve dileme u 76. minutu debitanskim pogotkom Jevtovića, lepim udarcem u dalji ugao protivničkog golmana.

Nova sezona Superlige je startovala i u Novom sadu, a domaća Vojvodina odigrala je 1:1 sa ekipom Mladosti.