Poraz fudbalera Bosne i Hercegovine, idu u B rang Lige nacija

Fudbaleri Holandije savladali su Bosnu i Hercegovinu u petom kolu grupe A1 Lige nacija, rezultatom 3:1. Uoči poslednje runde, reprezentacija BiH ima tek dva boda, Italijani šest (s mečom manje), Poljska sedam, a Holandija osam bodova.

Fudbaleri Holandije savladali su Bosnu i Hercegovinu u petom kolu grupe A1 Lige nacija, rezultatom 3:1. Reprezentacija BiH je posle ovog poraza ispala iz Grupe A i u sledećem ciklusu Lige nacija naše komšije čekaju mečevi u B rangu.

Holanđani su poveli golovima Vajnalduma u šestom i 14. minutu. Domaćin je mogao da povede i s 3:0, jer je Luka de Jung dao gol u 27. minutu, ali je poništen zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu domaćini su još ubedljivije poveli; u 55. minutu gol je dao Memfis Depaj. Reprezentacija BiH je ublažila poraz, golom Smaila Prevljaka u 63. minutu.

Uoči poslednje runde, reprezentacija BiH ima tek dva boda, Italijani šest (s mečom manje), Poljska sedam, a Holandija osam bodova.