Evropsko prvenstvo ostaje veliki san

Utakmica, koju bi po igri naša reprezentacija trebalo što pre da zaboravi, dobila je epilog u petoj seriji izvođenja penala kada je golman Škotske Maršal odbranio udarac Aleksandra Mitrovića.

Ni posle 20 godina pauze naša fudbalska reprezentacija neće biti deo Evropskog šampionata. “Orlovi” su pokleli u finalu baraža izgubivši od selekcije Škotske posle izvođenja jedanaesteraca. Regularni deo meča na stadionu “Rajko Mitić” završen je rezultatom 1:1.

Prethodno je naš tim bio na rubu poraza, Škoti su vodili od 56. minuta  golom Kristija, a “orlovi” su nastavili da se muče u organizaciji napada. Ipak, za spas u zadnji čas podrinuo se Luka Jović 90. mitnutu utakmice. Napadač Reala pogodio je posle kornera i omogučio našem timu još jednu šansu.

Srbija je živnula u prvom produžetku i pretila znatno više nego tokom prethodnih 90 minuta, a tokom drugogo rivali su se čuvali za trenutak odluke.

Škoti su kao i polufinalm meču sa Izraelcima svojih pet udaraca pretovorili u golove, međutim naš najbolji gogeter Mitrović je podlegao pritisku.

Naš državi tim je tako ispustio veliki šansu da konačno dosanja svoj san i peti put za redom neće biti među selekcijama koje će se nadmetati na najvećoj evropskoj reprezentativnoj smotri.