
Popović, koji je i predsednik srpskog dela Komisije, i Artur Karpovič ministar za antimonopolsko regulisanje i trgovinu Belorusije i predsednik beloruskog dela, potpisali su, nakon plenarne sednice, Protokol o dogovorenim aktivnostima, kao i memorandume o saradnji u oblasti privlačenja investicija i o razumevanju u oblasti standardizacije.
Ovi dokumenti predstavljaju značajan podsticaj daljem jačanju institucionalnih i privrednih veza dveju prijateljskih zemalja, ocenio je Popović, ukazavši i na to da bilateralne odnose Srbije i Belorusije karakterišu uzajamno poštovanje, razumevanje i obostrana podrška.
Belorusija pruža čvrstu i doslednu podršku teritorijalnom integritetu i suverenitetu Srbije, naročito po pitanju Kosova i Metohije, na čemu smo iskreno zahvalni, rekao je ministar, podsetivši na to da je Belorusija glasala protiv usvajanja Rezolucije o Srebrenici, u maju 2024. godine.
Tokom zasedanja Komisije, analizirano je trenutno stanje bilateralne saradnje i razmenjena su mišljenja o mogućnostima njenog daljeg unapređenja u oblastima od zajedničkog interesa.
Posebna pažnja posvećena je analizi dosadašnjih rezultata i definisanju konkretnih aktivnosti usmerenih ka intenziviranju saradnje u narednom periodu.
Redovna zasedanja Međuvladine srpsko-beloruske komisije imaju veliki značaj i predstavljaju važan mehanizam za pokretanje novih inicijativa i dalje produbljivanje saradnje, stabilnosti i ekonomskog prosperiteta dveju zemalja.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!