Denver na rubu eliminacije, šampion izborio "majstoricu" (video)

Uprkos još jednoj sjajnoj partiji našeg Nikole Jokića Nagetsi su pretrpeli poraz rezultatom 96:85 i sada gube sa 1:3 u pobedama.

Košarkaši Denvera doživeli su drugi uzastopni poraz od ekipe Klipersa i stigli na korak od eliminacije u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige. Uprkos još jednoj sjajnoj partiji našeg Nikole Jokića Nagetsi su pretrpeli poraz rezultatom 96:85 i sada gube sa 1:3 u pobedama.
Srpski centar upisao je dabl-dabl i bio najefikasniji u redovima svog tima sa  26 poena, 11 skokova i 6 asistencija.
Presudio je veom loš početak ekipe iz Kolorada. Klipersi su zahvaljujući odličnoj odbrani napravili seriju lakih poena za velikih plus 18 u prvoj deonici. Košarkaši Denvera pokazali su drugo lice u nastavku pa su mnogo boljim izdanjem u napadu u finišu druge i početkom treće četvrtine napravili seriju 18:3  i stigli do poravnanja. (48:48).
Međutim, kako se ispostavilo, to je bilo sve od Nagetsa na ovom meču. Ubrzo je tim Klipersa ponovo nametnuo čvrstu defanzivu i jak ritam u napad što je rezultiralo novim dvocifrenim vođstvom koje nisu ispuštali do kraja susreta.
Sjajnu utakmicu za Kliperse odigrao je Kavaj Lenard sa 30 poena, 10 skokova i devet asistencija. Sa druge strane, Jokića je najbolje pratio Džamal Marej sa 18 poena i 7 asistencija.
Tim iz LA će prvu meč loptu za ulazak u finale imati u noći između petka i subote.
Mnogo više neizvesnosti bilo je u susretu između Boston i Toronto. Aktuelni šampioni su slavili posle prave drame i dva produžetka rezultatom 125:122 za 3:3 u  polufinalu Istoka
Reptorsi su tako ostali u životu pa će pobednik biti rešen u sedmoj utakmici koja je takađe na programu u noći između petka i subote.