Zvezda rutinski do treće runde

Fudbaleri Crvene zvezde preskočili su i drugu prepreku na putu ka plasmanu u Ligu šampiona. Prvak Srbije je rutinski prebrodio gostovanje Suduvi upisavši pobedu od 2:0, i takao bez primljenog gola obezbedio nastup u trećem kolu kvalifikacija za elitno takmičenje.

Crveno - beli su kao i Beogradu odlično otvorili meč i ponovo stigli do ranog gola. Već u osmom minutu Ben je povukao loptu na levu stranu i sa dvadesetak metara postigao pogodak za vođstvo. Ovaj gol je otvorio vrata naredne faze, pa su fudbaleri Zvezde u nastavku igrali daleko rasterećenije. Tačku na ovoj dvomeč stavio je pogodak ove sezone odličnog Radonjića u 38. minutu. Krstičić je uspeo da ukrade loptu na sredini terena i stvori kontru, a Radonjič je dočeko loptu na levoj strani i rutisnki je sproveo u mrežu.

Nastavak meča bio je klasično odrađivanje posla, i jedni i drugi su jedva čekali kraj meča, a ni izmene koje su obavljene nisu donele mnogo promena u ritmu utakmice.

Kada je podvuče crta, crveno-beli sa velikim optimiznom i bez primljenog gola ove sezone idu u naredni krug kvalifikacija. Tamo ih čeka Spartak iz Trnave, koji je napravio iznenađenje eliminisavši varšavsku Legiju.

Zvezda će u prvom meču biti domaćin sledećeg utorka, dok je revanš na programu 14. avgusta u Slovačkoj.