Ubedljiva pobeda Partizana

Partizan je bez većih problema potvrdio ulogu favorita protiv prvaka Velsa, a prava iskušenje mu tek predstoje, jer ga čeka neuporedivo bolji protivnik.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su večeras u Beogradu, u revanš utakmici drugog kola, pobedili prvaka Velsa Konas Ki sa 3:0 (0:0).

U prvoj utakmici, odigranoj pre sedam dana u Velsu, Partizan je pobedio sa 1:0, a za prolazak u poslednju rundu kvalifikacija boriće se sa turskom Malatijom, koja je eliminisla ljubljansku Olimpiju.

U prvom poluvremenu crno-beli nisu uspevali da probiju odbranu gostiju, a najveći krivac za to bio je napadač Umar Sadik, koji je propustio da realizuje nekoliko šansi, od kojih je jednu bilo teže promašiti nego pogoditi.

Partizan je poveo u 54. minutu, kada su Velšani prvi put krenuli napred sa petoricom fudbalera. Izgubili su loptu i usledila je kontra crno-belih, koju je pogotkom krunisao Zoran Tošić. Nakon primljenog gola Velšani su izgubili disciplinu i čvrstinu u odbrani, u kojoj je bilo sve više pukotina, pa je u 69. minutu Partizan udvostručio prednost golom Ognjena Ožegovića. Samo tri minuta kasnije bilo je 3:0, a prvi pogodak na međunarodnoj sceni postigao je mladi fudbaler crno-belih Filip Stevanović.

Tako je Partizan bez većih problema potvrdio ulogu favorita protiv prvaka Velsa, a prava iskušenje mu tek predstoje, jer ga čeka neuporedivo bolji protivnik.

Partizan – Konas Ki 3:0
Stadion: Partizana. Gledalaca: oko 10.000. Sudija: Luis Godinjo (Portugal). Strelci: Tošić u 54, Ožegović u 70. i F. Stevanović u 72. minutu.

Partizan: Stojković, N. R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Brežančić (Urošević, 73), Zdjelar, Šćekić, Tošić (Ožegović, 64), Suma, Ivanović (Stevanović, 46), Sadik.

Konas Ki: Bras, Dizni, Horan, Holms, Roberts, Harison (Vignejl, 63), Insal, Moris, Oven, Pol, Vajld.