Tipsarević deklasirao prvog nosioca!

Srpski teniser je na putu do najbojih osam ubedljivo savladao prvog nosioca turnira Italijana Fabija Fonjinija, izgubivši svega dva gema

Janko Tipsarević nastavlja da briljira na svom poslednjem ATP turniru u karijeri. Iskusni srpski teniser izborio je plasman u četvrtfinale turnira u Stokholmu, a to je učinio na fenomenalan način.
Tipsarević je na putu do najbojih osam ubedljivo savladao prvog nosioca turnira Italijana Fabija Fonjinija sa 2:0, po setovima dva puta 6:1.

Trenutno 12. tenisera sveta je otvorio meč brejkom i poveo sa 1:0, ali nije osvojio nijedan gem do kraja prvog dela igre.
U drugom setu viđena je maltene identična slika. Fonjini je poveo sa 1:0, ovoga puta osvojivši gem na servisu, ali je ponovo izgubio šest gemova u nizu.
Janko će se u borbi za plasman u finale sastati sa Japancem Juičijem Sugitom, koji je trenutno 129. na svetu.

Podsetimo, Tipsarević je objavio da će se od profesionalnog igranja tenisa oprosti na kraju sezone, na Dejvis kupu u Madridu.