Tedić sa tri gola preokrenuo, Radnički bez polufinala

Nišlije su u utakmici četvrtfinala Kupa Srbije povele sa 2:0 pogocima Čumića u 14. i 23. minutu, a pobedu domaćinu doneo je Tedić, koji je postigao golove u 45. minutu iz penala, u 82. i 92. minutu. Radnički je u 55. minutu mogao da reši ovaj meč u svoju korist, ali je golman domaćih Petrović odbranio penal Mihajloviću.

Fudbaleri Radničkog nisu uspeli da se plasiraju u polufinale Kupa Srbije, pošto su kao gosti poraženi od Čukaričkog sa 3:2 nakon velikog preokreta.

Nišlije su povele sa 2:0 pogocima Čumića u 14. i 23. minutu, a pobedu domaćinu doneo je Tedić, koji je postigao golove u 45. minutu iz penala, u 82. i 92. minutu. Radnički je u 55. minutu mogao da reši ovaj meč u svoju korist, ali je golman domaćih Petrović odbranio penal Mihajloviću.

Radnički je poveo u 15. minutu, bila je to solo akcija Čumića, koji je ušao u šesnaesterac i preciznim udarcem savladao golmana domaćih za 0:1. Nastavili su sa dobrim napadima gosti, duplim pasom izigrali su trojicu igrača Čukaričkog, Letić je centrirao, a na drugoj stativi Čumić se odlično snašao i još jednom savladao Petrovića.

Čukarički je uspeo da smanji rezultat. Kamenović je iz auta bacio loptu ka Birmančeviću, ali je pritom Todorovski igrao rukom, dileme nije bilo, Simović je svirao jedanaesterac. Kao i u Novom Sadu, Tedić je bio precizan sa bele tačke, golmana je poslao u jednu, a loptu u drugu stranu. U 81. minutu Kajević je prelepo centrirao sa leve strane, a Tedić glavom savladao Ristića za izjednačenje. Gostima nije bilo spasa u drugom minutu nadoknade. Puškarić je fenomenelano prorigrao Tedića, koji je svoje sjajno izdanje krunisao het-trikom i odveo svoj tim u polufinale Kupa Srbije, postavivši konačan rezulat, Čukarički - Radnički 3:2.

"Mislim da je prekretnica ove utakmice bio promašeni penal Mihajlovića u 55. minutu. Tada smo mogli da stavimo tačku, nismo uspeli i utakmica je dobila potpuno novi tok. Čestitam Čukaričkom, njihovo polufinale je zasluženo, Tedić nam je dao tri gola i nije slučajno što ga je kupio jedan Mančester Siti. Mi smo danas dali naš maksimum. Igrali smo dobro u većem delu meča, imali smo nekoliko situacija da mirno uđemo u završnicu, ali nije bilo sreće. Opet smo igrali da dosta mladih igrača u postavi , imali smo solidne momente danas, ali rezultatski svakako ne mogu da budem zadovoljan. Ispustili smo prednost od 2:1 za desetak minuta i takve stvari ne smeju da nam se dešavaju. Izgubili smo, ostaje nam da sezonu završimo u što boljem svetlu i da dobijemo prestale tri utakmice u ligi, a Čukaričkom želim sreću u polufinalu", rekao je posle utakmice šef stručnog štaba Radničkog Radoslav Batak.

Trener Čukaričkog Aleksandar Veselinović je zadovoljan izdanjem svojih fudbalera. U komentaru posle utakmice rekao je da je plasman u polufinale zaslužen i da je Čukarički tokom utakmice bio bolji tim, iako su se gosti iz Niša pokazali kao kvalitetan sastav:

"Još jednom se videlo da smo mi luda družina i da ova ekipa ima neverovatnu energiju. Imali smo osam mladih igrača u startnoj postavi i ovo je ozbiljan uspeh za nas. Sjajna utakmica danas. Svaka čast mojim igračima, a želim i da čestitam Radničkom na borbi. Bilo bi veliko bogatstvo kada bi u srpskom fudbalu bilo što više ovakvih mečeva. Ja mislim da smo mi zasluženo pobedili i da smo sve vreme bili bolja ekipa. Dobro smo otvorili utakmicu, imali smo jednu stopostotnu šansu na 0:0, a onda smo na nedopustiv način za jednu profesionalnu ekipu primili dva brza gola, ne umanjujući tu kvalitet Radničkog. Kasnije smo se podigli, igrali smo onako kako treba da igra jedan takmičarski tim i napravili smo preokret. Sada smo ušli među četiri najbolje ekipe u Kupu Srbije, što nažalost ukidanjem plej-ofa nećemo moći da uradimo u Superligi, ali šta je tu je. Što se tiče Tedića, on je neko o kome ne treba trošiti puno reči. Radi se o ogromnom talentu, ali ja ne bih nikoga posebno da ističem. Danas smo bili prava ekipa i ovo je timska pobeda", zaključio je Veselinović.

Čukarički – Radnički (Niš) 3:2
Strelci: 0:1 – Čumić u 15, 0:2 – Čumić u 24, 1:2 – Tedić u 45. iz jedanaesterca, 2:2 – Tedić u 82, 3:2 – Tedić u 90+2. minutu. Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 500. Sudija: Novak Simović. Pomoćnici: Nikola Đorović i Miloš Simović. Žuti kartoni: Šapić, Kovač, tedić (Čukarički), Stevanović, Pejović, Pantelić, Ristić (Radnički).

Čukarički: Petrović, Tedić, Vidosavljević (od 81. Eze), Kamenović (od 57. Stevanović), Mićin (od 74. Đorđević), Kajević, Puškarić, Ćirković, Šapić, Kovač, Birmančević (od 57. Ortiz).

Radnički: Ristić, Knežević (od 63. Meleg), Stevanović, Todorovski, Subotić (od 77. Mitrović), Pejović (od 88. Bjeličić), Čumić, Letić, Hao (od 46. Miloradović), Mihajlović (od 77. Kojić), Pantelić.