Sjajni Kecmanović u polufinalu turnira najboljih mladih tenisera

Turnir u Milanu se igra po novim, revolucionarnim pravilima, koja bi mogla promeniti tenis. Eksperimentalno takmičenje organizovano je tako da se mečevi igraju do četiri u gemovima, sa taj-brejkom već posle rezultata 3:3 u setu i sa gem loptom na 40:40. Takmičenje najboljih tenisera do 21 godine se nastavlja u petak. U borbi za finale Miomir Kecmanović igra sa najbolje plasiranim iz druge grupe, odnosno sa domaćim igračem Janikom Sinerom.

Miomir Kecmanović je uspeo da se plasira u polufinale takmičenja najboljih mladih tenisera do 21 godine. Turnir Nove generacije u Milanu ušao je u završnu fazu, a srpski teniser je do plasmana u polufinale stigao pobedom nad Alehandrom Davidovičem Fokinom.

Meč trećeg kola završen je rezultatom 4:1, 4:1 i 4:3 za Kecmanovića, koji je prethodno zabeležio po jednu pobedu i poraz. Do polufinala je stigao kao drugi u svojoj grupi.

Meč sa Fokanom trajao je nešto manje od sat vremena i tokom ovog duela srpski teniser je pokazao odličnu igru, najbolju do sada na ovom turniru. U prvom setu je uspeo da napravi dva brejka, a sličan rezultat imao je i tokom druge deonice. Fokin je igrao značajno borbenije tokom trećeg seta, kada je i viđeno najviše neizvenosti, a sve dileme su rešene u taj-brejku.

Takmičenje se nastavlja u petak. U borbi za finale Miomir Kecmanović igra sa najbolje plasiranim iz druge grupe, odnosno sa domaćim igračem Janikom Sinerom.

Turnir u Milanu se igra po novim, revolucionarnim pravilima, koja bi mogla promeniti tenis. Eksperimentalno takmičenje organizovano je tako da se mečevi igraju do četiri u gemovima, sa taj-brejkom već posle rezultata 3:3 u setu i sa gem loptom na 40:40.

Srpski teniser je posle plasmana u polufinale izjavio da ga raduje što se privikava na novi način igranja i da se nada kako će mu iskustvo iz prethodnih mečeva pomoći u predstojećem.

"Bio sam mnogo mirniji na terenu nego u sredu. Srećan sam što sam igrao dobro i pokazao stabilnost na terenu. Bio sam pod velikim pritiskom da moram da pobedim i mislim da sam se sa tim izborio bolje nego on. Imam nešto više iskustva sa ATP tura, u igranju tih važnih mečeva, mislim da mi je to pomoglo. Sigurno je da me čeka težak meč, posebno jer se igra ovde u Milanu, gde će publika biti uz Sinera. Daću sve od sebe, videćemo kakav će na kraju biti rezultat", rekao je Kecmanović.