Šampion pao na premijeri, Dormtund ispustio Barsu

Fudbaleri Liverpula doživeli su neuspeh na gostovanju Napoliju rezultatom 2:0, u jednom od derbija prve večeri elitnog takmičenja.

Premijerno veče u novoj sezoni Lige šampiona obeležio je poraz branioca trofeja. Fudbaleri Liverpula doživeli su neuspeh na gostovanju Napoliju rezultatom 2:0, u jednom od derbija prve večeri elitnog takmičenja.
Prvo poluvremene obeležila je velika borba u kojoj nije bilo golova. Nastavak je doneo sličan ritam, a odluka o pobedniku pala je u finišu. Prvi gol gol za vicešampiona Serije A postigao je Dris Mertens sa bele tačke osam minuta pre kraja meča, a pobedu je potvrdio Fernando Ljorente u sudijskoj nadoknadi.

U drugom derbiju prve večeri prvog kola Lige šampiona Dortmund i Barselona su odigrali bez goloova. Glavni krivac za ovakvog epilog duela na “Vestvalenu” svakako je golman Katalonaca Ter Štegen. Nemački čuvar mreže je imao fenomenalno veče u Dormurnuu, odbranio je penal svom zemljaku Rojsu u 57 minutu i osujetio još nekoliko veoma dobrih šasi domaćih fudbalera. Barsa je od 60. minuta zaigrala sa Mesijem i Rakitićem, međutim ni ovaj iskusni tandem nije uspeo da popravi veoma bledu igru svog tima.

Ajaks je sigunom korakom krenuo u novu sezonu na velikoj sceni.Tim našeg reprezetavica Dušana Tadiča nadigrao je ekipu Lila na svom trerenu rezutlatom 3:0.