Rusi za 15 minuta demolirali Egipćane

Fudbalska reprezentacija Rusije izborila je plasman u drugu fazu Svetskog prvenstva, zahvaljujući još jednom odličnom i ubedljivom izdnaju, ovog puta u duelu sa Egiptom rezultatom 3:1, u prvom meču drugog kola grupne faze.

Domaćini Mundijala otvorili su meč veoma jakim pritiskom, potom su se suočili sa opasnim kontrama Egipta, koji je ovog puta predvodio njihov najbolji igrač Salah , i na kraju za 15 minuta potpuno demolirali protivnika.

Presudilo je odlično otvaranje drugog poluvremena i nespretni potez kapitena Egipta Fatija, koji je zatresao sopstvenu mrežu u 47. minutu. Taj gol dao je krila domaćoj selekciji koja je nastaivla sa opasnim prodorima, a posle jednog od njih u 59. minutu duprlirala je prednost preko Čeriševa, koji je postigao svoj treći gol na turniru. Samo dva minuta kasnije Dzjuba je sjajno prihvatio dubinsku loptu, zatim lepo prevario čuvara i na kraju matirao protivničkog golmana.
Egipat je uspeo da postigne počasni gol, preko Salaha iz penala u 73. minutu.

Selekciju Rusijie u poslednjem kolu čeka derbi grupe sa reprezentacijom Urugvaja, koji će najverovantije doneti borbu za prvo mesto u grupi. Sa druge strane, Egipat će se u svom oproštajnom meču u Rusiji sastati sa Saudijskom Arabijom.