Rekorder objavio kraj nastupa na belim stazama

Jedan od najboljih skijaša svih vremena objavio je da završava profesionalnu karijeru.

Marsel Hiršer je kao razlog povlačenja naveo želju da se više posveti porodici. Ovaj 31-godišnji Austrijanac rekorder je po broju Kristalnih globusa – ima ih osam, pošto je bio nezaustavljiv u Svetskom kupu od sezone 2011/12. U najjačem takmičenju ostvario je 67 pobeda, po čemu je treći najbolji u istoriji, iza Šveđanina Ingemara Stenmarka sa 86 i američke skijašice Lindzi Von, koja je tokom karijere 82 puta stajala na najvišem stepeniku pobedničkog postolja.
Na Olimpijskim igrama je osvojio dva zlata i jedno srebro. Najsjajnije odličje je čekao do Igara u Pjongčangu, kada je prvo trijumfovao u kombinaciji, a zatim i veleslalomu. Pored toga ima i srebro sa Igara u Sočiju četiri godine ranije u slalomu, svojoj glavnoj disciplini. Na Svetskim prvenstvima osvojio je pet zlatnih medalja, od čega tri u slalomu i po jednu u kombinaciji i veleslalomu, a dvaput je slavio i u timskim disciplinama s reprezentacijom Austrije, dok je osvojio je četiri srebrna odličja.