Radnički preko penala do preokreta

Fudbaleri Radničkog vratili su se na pobednički kolosek. Niški tim je savladao pred svojim navijačima ekipu Javora posle preokreta rezultatom 2:1 u meču trećeg kola Superlige Srbije.
Vicešampion naše zemlje je do druge pobede u šampionatu stigao golovima dvostrukog strelca Stefana Mihajlovića, koji je bio siguran realizator penala, najpre u 27. minutu, a potom i u finišu prvog poluvremena.
Ipak, početak meča nije slutio na ovakav epilog budići da je povratnik u viši rang prvi stigao do pogotka, preko Nenada Sevića u 17. minutu.
Niški tim je nakon primljenog gola uspeo da stabilizuje svoje redove, ubacili su domaći u višu brzinu i već posle deset minuta igre stigli do poravnanja. Radnički je nastavio u istom ritmu i do odlaska na odmor uspeo da stigne do potpunog preokreta.
I drugi deo meča je proteko i terenskoj inicijativi i boljoj igri domeća ekipe, međutim ofanziva Radničkog nije imala tačnost u završnicama akcija.
Subotnje fudbalsko veče na domaćoj sceni obeležila je Vojvodina koja je pred svojim navijačima savladala ekipu Rada rezultatom 5:0.
U preostaloj utakmici dana Inđija je savladala Napredak minimalnim rezultatom.