Partizan siguran i ubedljiv

Izabranici Sava Miloševića su rutisnkom igrom upisali nova tri boda, čime su iskoristili kiks velikog rivala Crvene zvezde i smanjili razliku na osam bodova u odnosu na lidera.

Fudbaleri Partizana opravdali su u ulogu favorta u duelu sa ekipom Inđije. Crno-beli slavili su pred domaćom publikom rezutlatom 3:0 u meču 16. kola Supelige.

Meč je počeo je minutom ćutanja za Isaiju Pantića, sina novinara Željka Pantića, koji je u nedelju izgubio bitku protiv opake bolesti.
Domaćin je već u petom minutu mogao da otključa bravu Inđije, međutim prečka je spasila goste nakan udarca Šćekića.
Partizan je posle toga uspostavio dominaciju. Usledio je dobar pokušaj Tošića iz slobodnog udarca koji je bio uvertira za vodeći gol. Upravo je nekadašni reprezentativac Srbije pogodio mrežu rivala, iskoristivši  prodor Sadika u 17. minutu. Nigerijac je zapretio pet minuta kasnje, ali je njegov udarac golman Preković zaustavio na gol liniji.
Novih uzbuđenja nije bilo do 51. minuta, kada je posle kornera Pavlović  prilikom pokupaja šuta zapravo asisitirao Šćekić koji je duplirao prednost domaćina.
Posle smao nekoliko sekundi usledilo je novo slavlje domaćih. Asano je iznudio penal, potom je uzeo loptu i preciznim udarcem postigao svoj prvi gol u Superligi Srbije.

Nastavak je doneo prve prave pokušaje igrača Inđije, dok je Partizan mogao I do četvrtog gola posle situacije u kojoj je Suma direktno iz kornera pogodio stativu.
Inače, pobeda crno-belih je ostala u senci teže povrede kolena Šćekića, koji je u 55.minutu napustio igru.

Proleter - Radnički, odloženo

U prvenstvu Srbije sledi reprezentativma pauza, a novi mečevi na programu su 23. I 24. novembra