Odlične role Jokića i Bogdanovića (video)

U noći između četvrtka i petka odigrano je šest mečeva u NBA ligi uz nastupe trojice košarkaša iz Srbije.

Denver se vratio na pobednički kolosek, pošto je pred svojim navijačima ubedljivo savladao ekipu Čikaga rezultatom 135:105. Nikola Jokič ponovo je bio pokretačka snaga Nagetsa. Momak iz Sombora je upisao dabl-dabl već posle tri četvrtine, ali je odlukom trenera Majka Melouna da ga odmori u poslednjoj deonici ostao bez mogućnosti da dođe do šestog tripl-dabla u sezoni, a 22. u karijeri. Nedostajala su mu dva skoka, imao ih je osam, a na svoj konto upisao je 18 poena i 11 uspešnih. dodavanja.Najefikasnoji kod pobednika bio je Džamal Marej sa 25 poena, dok su po 14 postigli Geri Heris i Pol Milsap. Lauri Markanen bio je najbolji kod gostiju sa 27 poena i 10 skokova.
Košarkaški Sakramenta prekinuli su seriju od tri vezana trijumfa izgubivši na gostovanju Šarlotu rezultatom 114:95.

Kingsi su izgubili korak u drugoj deonici u kojoj su poraženi rezultatom 43:25 i posle toga im nije bilo povratka. Bogdan Bogdanović je ostavio odličan utisak u porazu svog tima. Reprezentativac Srbije je za 27 minuta zabeležio 17 poena, uz 2 asistencije i po jedan skok i ukradenu loptu. Nemanja Bjelica je upisao dva poena poena, šest skokova i četiri asistencije. Badi Hild sa 24 koša bio je najefikasniji kod Kingsa. Pobednički sastav je predvodio Kemba Voker sa 23 poena, 5 skokova i 5 asistencija, dok su po 15 poena dodali Majls Bridžes i Majkl Kid-Gilkrist.

Denver – Čikago 135:105
Šarlot – Sakramento  114:95
Toronto – Finiks 111:109
Njujork – Vašington 100:101
Indijana – Filadelfija 96:120
Oklahomar – LA Lejkers 128:138 p