Nole preslišao Italijana

Najbolji teneiser sveta je rutisnki stigao do treće pobede na prestižnom turniru, savladavši Salvatore Karuza maksimalnim rezultatom, po setovima 6:3, 6:3, 6:2.

Novak Đoković izborio je plasman u osminu finala Rolan Garosa. Najbolji teneiser sveta je rutisnki stigao do treće pobede na prestižnom turniru, savladavši Italijana Salvatore Karuza maksimalnim rezultatom, po setovima 6:3, 6:3, 6:2.
Nole je tokom čitavog meča imao nastup na visokom nivou. Krasila ga je odlična igra na servisu, pa njegov rival nije imao mnogo šansi za osvajanje brejka.
Prvom reketu sveta je za osvajanje uvodne deonice  bio dovoljan samo jedan brejk, koji je napravio u četvrtom gemu. Potom je u sedmom gemu anulirao  dve brejk lopte rivala i stigao do vođstva u setovima.
Đoković je u prvom gemu drugog seta propustio dve brejk prilike, ali je do kraja tog dela igre dva puta oduzimao servis protivniku. Slična situacija viđena je i u trećem setu. Srpski teniser je pri rezultatu 2:1 propustio dve brejk prilike, ali je potom vezao četiri gema i plasirao se u osminu finala Rolan Garosa.
Inače, Nole je ovim trijumfom stigao do 24. uzastopne pobede na nekom od četiri najveća turnira na svetu.