Moćni tim Srbije ponizio Portoriko u još jednom Mundobasket trijumfu

Ekipa Srbije slavila je sa 90:47. Ovako ubedljiva igra omogućila je da se minutaža ravnomerno rasporedi svim srpskim košarkašima, zbog čega je nekoliko ključnih igrača imalo priliku da više odmara pred teže utakmice koje našu reprezentaciju tek očekuju. Najefikasniji u selekciji Srbije je bio Bjelica sa 18 poena za svega 17 minuta provedenih na parketu, a uz to je upisao i sedam skokova. Za najkorisnijeg igrača utakmice je proglašen Marjanović (16 poena, 4 skoka za 16 minuta), Nikola Jokić je zabeležio dabl-dabl učinak (14 poena i 10 skokova za 16 minuta), Stefan Birčević je upisao 12 poena uz 7 skokova za 13 minuta, a raduje i partija Gudurića, koji je postigao 10 poena.

Košarkaška reprezentacija Srbije zabeležila je još jednu u nizu ubedljivih pobeda na Svetskom prvenstvu u Kini. U prvom meču druge faze Mundobasketa, izabranici Aleksandra Đorđevića trijumfovali su nad Portorikom sa ubedljivih 90:47.

Od prvog momenta utakmice bilo je jasno da je ekipa Srbija dominantija u odnosu na protivnika, a stil igre koji je naša reprezentacija nametnula nije doveden u pitanje do kraja susreta. Od prvog minuta naš nacionalni tim je gradio prednost, koja je na kraju prve četvrtine iznosila devet poena. Kako je vreme odmicalo, broj koševa u obruču rivala se povećavao, a rezultat moćne igre srpskog tima bio je 23 poena prednosti na poluvremenu.

U drugom delu utakmice Srbija nastavlja u istom ritmu, ali i sa puno atraktivnih poteza u kojima su uživali navijači. Egzibicije su bile moguće zbog jake odbrane, gotovo neprobojne za košarkaše Portorika. U poslednjoj četvrtini selekcija Srbije imala je i više od 40 poena prednosti, a Portoriko je bio u potpunosti u podređenom položaju.

Ovako ubedljiva igra omogućila je da se minutaža ravnomerno rasporedi svim srpskim košarkašima, zbog čega je nekoliko ključnih igrača imalo priliku da više odmara pred teže utakmice koje našu reprezentaciju tek očekuju.

Najefikasniji u selekciji Srbije je bio Bjelica sa 18 poena za svega 17 minuta provedenih na parketu, a uz to je upisao i sedam skokova. Za najkorisnijeg igrača utakmice je proglašen Marjanović (16 poena, 4 skoka za 16 minuta), Nikola Jokić je zabeležio dabl-dabl učinak (14 poena i 10 skokova za 16 minuta), Stefan Birčević je upisao 12 poena uz 7 skokova za 13 minuta, a raduje i partija Gudurića, koji je postigao 10 poena.

Jedini dvocifreni u timu Portorika bio je David Uertas sa 11 poena.

Srbija u narednom meču igra sa Španijom, verovatno najtežim protivnikom do sada na Mundobasketu. Ovaj duel se igra u nedelju od 14.30h po našoj vremenskoj zoni.