Loša poslednja četvrtina donela poraz od Reala

Šampion Srbije i regionalne Jadranske lige odigrao je tri dobre četvrtine i u poslednjih deset minuta crveno-beli su ušli sa prednošću od tri poena, ali su u poslednjoj četvrtini bili potpuno nemoćni. Real je zaigrao maksimalno agresivno i koncentrisano u odbrani i Zvezda u prvih pet minuta poslednje četvrtine nije postigla koš, što su Madriđani znali da kazne i serijom od 12:0 su prelomili utakmicu. U narednom kolu Zvezda će 15. novembra dočekati ekipu Liona.

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu, u sedmom kolu Evrolige, od madridskog Reala sa 75:60 (12:9, 21:18, 16:25, 26:8).

Šampion Srbije i regionalne Jadranske lige odigrao je tri dobre četvrtine i u poslednjih deset minuta crveno-beli su ušli sa prednošću od tri poena, ali su u poslednjoj četvrtini bili potpuno nemoćni.

Real je zaigrao maksimalno agresivno i koncentrisano u odbrani i Zvezda u prvih pet minuta poslednje četvrtine nije postigla koš, što su Madriđani znali da kazne i serijom od 12:0 su prelomili utakmicu.

Zvezda je izgubila bitku u reketu, jer je imala devet skokova manje, a dozvolila je protivniku čak 14 skokova u napadu. Uz to je imala pet izgubljenih lopti više i isto toliko ukradenih lopti manje i sve to je na kraju napravilo veliku razliku.

Real je imao čak 17 šuteva iz igre više i Zvezda to nije mogla nadoknaditi ni na koji način, pogotovo ne sa procentom šuta od svega 38 odsto.

U narednom kolu Zvezda će 15. novembra dočekati ekipu Liona.

Crvena zvezda – Real 60:75
(12:9, 21:18, 16:25, 26:8)
Zvezda: Kuzmić 4, L. Braun 14, Perperoglu, Lazić, Faje 7, Beron 17, Nenadić 1, Dobrić 5, Gist 6, Dženkins, Simanić 6, Odžo.
Real: Kozer 8, Rendolf 2, Fernandes 12, Kampaco 6, Laprovitola 5, Dek 2, Garuba 4, Kerol 4, Tavares 11, Ljulj 16, Miki 5, Tejlor.