Krajinović prokockao šanse u meču sa Cicipasom

Nastavak duela trećeg kola Rolan Garosa između Filipa Krajinovića i Stefanosa Cicipasa pripao je prvom reketu Grčke, koji je posle dva dana borbe slavio rezultatom sa 3:1, po setovima 7:5, 6:3, 6:7, 7:6.

Meč je u petak uveće prekinut zbog mraka pri rezultatu 5:5 u trećem setu, a naš teniser se odlično snašao na početku nastavka, uspeo je da izbori taj-brejk i nadmudni svog protivnika za 2:1 u setovima. Rivali su na početku četvrtog seta razmenili oduzete servise, a onda je Krajinović dodao gas i stigao do nove prednosti za vođstvo od 5:3.
Srpski teniser je potom servirao za izjednačenje u setovima, međutim Cicipas je odigrao najbolje kada je to bilo najpotrebnije. Grk je izborio poravnanje, potom u taj-brejku anulirao još jednu set loptu Krajinovića i uz tri vezana poena stavio tačku na duel koji je trajao skoro četiri sata.