Jokić nedovoljan za pobedu, povratak Gudurića (video)

Minule noći odigrano je osam NBA mečeva, a jedan od njih doneo je međusobni okršaj timova srpskih reprezentativaca Nikole Jokića i Marka Gudurića.

Razloga za slavlje imao je bivši košarkaš Crvene zvezde čiji je Memfis savladao ekipu Denvera pred svojim navijačima rezultatom 104:96.
Jokić je odigrao još jedan odličan meč ostvarivši novi dabl-dabl, dok je Gudurić konačno dobio šansu u timu Grizlisa.
Nagetsi su i dalje lišeni usluga trojice standardnih prvotimaca Džamala Mareja, Pola Milsepa i Mejsona Plamlija, pa u takvim uslovima nije uspeo da se na najbolji mogući način suprotstavi raspoloženom domaćinu. Jokić je vukao konce dokle i držao svoju ekipu u igri. Na kraju je postigao 25 poena  uz 13 skokova i 5 asistencija za 39 minuta u igri. Kod gostiju je vredan pomena bio i Džerami Grant sa 21 poenom, uz po 4 skoka i asistencije.
Na drugoj strani, Gudurić je upisao14 minuta u igri i za to vreme postigao je pet poena, uz 4 skoka i po 2 asistencije i ukradene lopte. Dilon Bruks je bio najefikasniji kod pobednika sa 24 poena, dok je Jonas Valančunas je zabeležio 23 poena i 12 uhvaćenih lopti.
Minule noći minute je upisao I Boban Marjanović. Njegov Dalas pretrpeo je ubeljiv poraz od ekipe Finiksa na svom terenu rezutlatom 104:133, a srpski centar je za nešto manje od pet minuta na parketu zabeležio pet poena i jedan skok. Kod Dalasa Luka Dončić je upisao 21 poen, dok su po 15 dodali Džej Džej Barea i Džejlen Brunsom.
U ekipi iz Arizone blistali su Devin Buker sa 32 poena, šest skokova i devet dodavanja i Deandre Ejton sa učinkom od 31 poena i devet uhvaćenih lopti.

Memfis – Denver 104:96
Dalas – Finiks 104:133
Šarlot – Njujork 97:92
Filadelfija – Golden Stejt 115:104
Klivlend – Nju Orleans 111:125
Toronto – Atlanta 130:114
Majami – Boston 101:109
Milvoki – Vašington 151:131