Jevtović sprečio poraz Zvezde u Ivanjici

Ivanjičani su imali lepu šansu za potpunu senzaciju, vodili su protiv učesnika Lige šampiona do 87. minuta, ali je na njihovu žalost Jevtović pogodio za podelu plena.

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su prvi u remi u ovosezonskom izdaju Superlige. Aktuelni šampion je poklekao na gostovanju Javoru odigravši rezultatom 1:1, u meču 16. kola u domaćem prvenstvu.
Prvo veliko uzbuženje veoma zanimljivog duela u Ivanjici dogodilo se u 10. minutu, kada je domaći tim verovatno ošetećen za penal.
Sedam minuta kasnije Ivanić je propustio ogromnu priliku za vođstvo,  šutirao je  maltene prazan gol Javora, ali su domaći izbacili loptu sa gol-linije.
Kazna je usledila u 25. minutu.  Javor je kreirao lepu akciju koja je završila sigurnom realizacijom Petkovića.
Zvezda je do odlaska na odmor imala još  jednu kolosalnu pansu, međutim Boaći je loše šurirao u situaciji jedan na jedan sa golmanom Javora.
Crveno-beli su pojačali inicijativu u nastavku, ređale su se šanse Vulića, Bena i Simića,  međutim lopta je i dalje zaobilazila mrežu domaćina. I kada su gotovo svi videli veliku pobedu Javora, na scenu je stupio Jevtović, čiji je gol u 87. minutu osujetio poraz apsolutnog favorita u ovom duele.
Crveno-beli su u nastaku sve karte bacili na napad  Duboko u nadokandi vremena Zvezda je mogla do celog plena, ali je na ovom meču odlični golman Lazović osujetio pokušaj Bena.
Uprkos ovakvom epulogu Zvezde je za sada sigurna na vrhu tabele sa 40 bodova, dok je Javor desetoplasirani sa 20.