Jankov veliki povratak nedovoljan za pobedu

Iskusni srpski teniser izgubio od Bugarina Grigora Dimitrova posle velike borbe u pet setova rezultatom 3:6, 0:6, 6:3, 7:6, 4:6.

Janko Tipsarević nije uspeo da izbori plasman u drugo kolo Rolan Garosa. Iskusni srpski teniser izgubio od Bugarina Grigora Dimitrova posle velike borbe u pet setova rezultatom  3:6, 0:6, 6:3, 7:6, 4:6.
Najbolji teniser naših suseda je igra gotovo bez geške u prva dva seta, tokom kojih je izgubio samo tri gema, takao da se činilo da će brzo opravdati ulogu favorita. Ipak, Janko je još jednom pokazao neverovatan karakter i upornost i polako počeo da se vraća u meč.
Naredna dva seta donela su su veliku borbu, bilo je brejkova na obe strane, ali je Tipsarević napravio po jedana više i time uspeo da se izbori za peti set. Sjajan je bio Janko i u ovom periodu igre, sigurno je osvajao svoje servise sve do devetog gema, kada je Dimitrov iskoristio svoju drugu brejk loptu u ovom setu, poveo sa 5:4 i došao u priliku da servira za meč. Janko je tada uložio poslednje atome snage, uspeo je da upiše jednu brejk priluku, međutim Dimitrov je odgovorio sa tri uzastopna poena koja su mu donela konačnu pobedu.
Bugarin će  u drugom kolu igrati sa Marinom Čilićem iz Hrvatske.