Evroliga: Zvezda poražena i u Berlinu

Alba je od početka utakmice uspela da nametne svoj stil igre, a crveno-beli su samo povremeno pokušavali da pariraju raspoloženom protivniku. U Zvezdinom timu najbolji je bio Majkl Odžo sa 12 poena, Kuzmić je postigao 10. Već za dva dana crveno-beli gostuju Žalgirisu, gde će pokušati da poprave utisak. Crvena zvezda u Evroligi sada ima odnos od samo dve pobede i sedam poraza. Alba je sa druge strane došla do trećeg trijumfa u devet mečeva.

Crvena zvezda je pretrpela još jedan poraz u Evroligi. Košarkaški beogradskog tima izgubili su na gostovanju Albi rezultatom 92:80, a ovo im je treći uzastopni poraz u svim takmičenjima.

Zvezda je u Berlinu imala još jedno bledo izdanje u elitnom evropskom takmičenju. Alba je od početka utakmice uspela da nametne svoj stil igre, a crveno-beli su samo povremeno pokušavali da pariraju raspoloženom protivniku.

Već u prvoj četvrtini domaćin je uspeo da stekne dvocifrenu prednost, a na poluvreme je Zvezda otišla sa minusom od 12 poena. Košarkaši trenera Andrije Gavrilovića pokušali su da promene rezultat u svoju korist tokom drugog poluvremena, ali je ekipa Albe uvek imala odgovor na inicijativu gostiju.

U Zvezdinom timu najbolji je bio Majkl Odžo sa 12 poena, Kuzmić je postigao 10. U ekipi Albe istakao se Rokas Gedraitis sa koševima za 22 poena. Sikma je ubacio za 18, Hermanson za 16, a Gifaj za 13 poena. Dvocfiren je bio i Noko sa deset poena.

Već za dva dana crveno-beli gostuju Žalgirisu, gde će pokušati da poprave utisak. Crvena zvezda u Evroligi sada ima odnos od samo dve pobede i sedam poraza. Alba je sa druge strane došla do trećeg trijumfa u devet mečeva.

Alba – Crvena zvezda 92:80
(21:15, 25:19, 21:20, 26:25)
dvorana: Mercedes-Benz arena
sudije: Rižik, Haliko, Klivaz.

Alba: Mejson, Gifaj 13, Erikson 5, Matisek 3, Šnajder 2, Breneke 0, Hermanson 16, Ogbe, Gedraitis 22, Timan 3, Noko 10, Sikma 18.

Zvezda: Kuzmić 10, D. Braun 7, Čović 9, L. Braun 9, Davidovac 8, Lazić 2, Beron 9, Dobrić 9, Dženkins 2, Simanić 0, Jovanović 3, Odžo 12.