Dubl Lajović Tipsarević u četvrtfinalu Rolan Garosa

U četvrtfinalu Otvorednog prvenstva Francuske Lajović i Tipsarević igraju sa boljim iz meča u kojem se sastaju nemački dubl Kravic Majs i austrijsko-hrvatska kombinacija Marah Pavić.

Dušan Lajović i Janko Tipsarević nastavljaju sa pobedam u dubl konkurenciji na Rolan Garosu. Srpska kombinacija plasirala se u četvrtfinale, pobedom nad Rohanom Bopanom i Marijušom Kopilom.

Meč je rešen u tri seta, rezultatom 1:6, 7:5 i 7:6 posle dva sata i sedam minuta igre. Da će Tipsarević i Lajović trijumfovati nad indijsko-rumunskim dublom nikako se nije moglo naslutiti u prvom setu, u kojem srpskim teniserima gotovo ništa nije uspevalo. I drugi set naši predstavnici u dubl takmičenju počeli su sa zaostakom. Propuštena dva brejka ipak uspevaju da nadoknade velikom serijom, kojom su uz maksimalnu borbenost na terenu uspeli da dobiju drugu deonicu.

Odluka je pala u trećem setu. Iako su i u ovom delu meča propustili nekoliko prilika za brejk, uspeli su da se izbore za taj-brejk u kojem su pokazali više snage i koncentracije.