Asano doneo pobedu u Surdulici: I Partizan u polufinalu Kupa Srbije

Utakmica Radnika i Partizana u četvrtfinalu Kupa Srbije završena je rezultatom 2:1 za goste. Crno-beli su u Surdulici slavili golovima Asana u 47. i 62. minutu, dok se u strelce za domaćina upisao Stamenković u 63. Početak utakmice obeležio je prekid zbog transparenta navijača Partizana.

Partizan se u polufinale Kupa Srbije plasirao pobedivši Radnik sa 2:1. Crno-beli su u Surdulici slavili golovima Asana u 47. i 62. minutu, dok se u strelce za domaćina upisao Stamenković u 63.

Početak utakmice obeležio je prekid zbog transparenta navijača Partizana. Fudbaleri Save Miloševića nagrađeni su za terensku incijativu nakon što je Natho poslao loptu Asanu, koji je rutinskim šutem savladao čuvara mreže Radnika, koji se do tog trenutka istakao sa nekoliko odličnih odbrana.

Partizanovom timu nije trebalo puno da udvostruči prednost. Asano je ponovo uspeo da nadigra golmana Vasiljevića. U najkraćem roku Radnik je uspeo da smanji i to je rezultat sa kojim se otišlo na pauzu posle prvog poluvremena koje je trajalo znatno duže zbog prekida sa početka.

Iako nije bilo golova u nastavku, obe strane su bile veoma borbene i navijači su mogli da vide dosta prilika. Ponovo se istakao Vasiljević sa odličnim potezima pred svojim golom.

"Sa jedne strane sam zadovoljan postignutim, jer sam dao dva gola i plasirali smo se u polufinale Kupa Srbije, a sa druge strane sam nesrećan zbog propuštenih šansi. Zaista sam želeo da dam još golova i mislim da se ta želja i videlaMogu reći da sam sada zaista svoj na svome i da sam se potpuno adaptirao i na klub, zemlju, uslove. Ali ovo je daleko od mog maksimuma, želim i mogu još mnogo više i radiću na tome", rekao je posle utakmice Takuma Asano, dvostruki strelac za Partizan.

Radnik – Partizan 1:2